10 patarimų, kurie padės padidinti savivertę

Muster

Savivertė yra jūsų nuomonė apie save ir savo sugebėjimus. Ji gali būti aukšta, žema arba vidutiniška. Nors visi retkarčiais abejoja savimi, žema savivertė gali priversti jus jaustis nesaugiais ir nemotyvuotais. Taigi, pateikiame keletą svarbių patarimų, kurie padės padidinti savo savivertę.

 

1. Būkite malonus sau

Tas balsas, sakantis, kad tu gali įveikti viską, yra daug galingesnis, nei galvojate. Pasistenkite būti malonūs sau ir, jei vis dėlto paslysite, pabandykite užginčyti visas neigiamas mintis. Vadovaukitės taisykle ir kalbėkite su savimi taip pat, kaip ir su savo artimiausiais draugais. Iš pradžių tai gali būti tikrai sunku, tačiau praktika su laiku viską sustatys į savo vietas.

 

2. Tik JŪS pats kuriate SAVE

Kai pradedate save lyginti  su kitais žmonėmis, galite pradėti jaustis nevisavertiškai. Pabandykite sutelkti dėmesį į savo tikslus ir pasiekimus, o ne vertinti juos pagal kažkieno kito nuomonę ar nusistatymus. Niekas negali būti įstatytas į kitų žmonių kuriamus rėmus, jūs patys save į juos įsistatote. 

 

3. Sportuokite

Sportas yra puikus būdas didinti motyvacijai, praktikuoti užsibrėžtus tikslus ir pasitikėjimą. Sportuojant jūsų kūnas išskiria endorfinus, geros savijautos hormonus.

 

4. Niekas nėra tobulas

Visada stenkitės būti geriausia savo pačio/pačios versija, tačiau tuo pačiu pripažinkite, kad tobulumas yra tik iliuzija. 

 

5. Visi žmonės klysta

Jūs turite padaryti klaidų, kad galėtumėte mokytis ir augti, todėl pabandykite neteisti savęs, jei pamiršote kažką padaryti, neišsaugojote svarbių užrašų ar sugadinote kokį nors daiktą. Visi žmonės klysta.

 

6. Susitelkite į tai, ką galite pakeisti

Daugelis žmonių dažnai galvoja apie dalykus, kurių negali suvaldyti. Tai juos priverčia jaudintis ir jaustis blogai. Tačiau to nesuvaldysite, todėl vietoj to, pabandykite sutelkti savo energiją į dalykus, kuriuos galite pakeisti, ir pamatysite, kiek daug galite padaryti.

 

7. Darykite tai, kas jus džiugina

Kuo daugiau laiko praleisite darydami tai, kas jums patinka, tuo daugiau pozityvių minčių turėsite. Stenkitės kiekvieną dieną skirti šiek tiek laiko savo pomėgiams. Nesvarbu, ar tai laikas, praleistas skaitant, gaminant maistą ar tiesiog gulint ant sofos, jei tai jus džiugina, skirkite tam laiko.

 

8. Džiaukitės mažais pasiekimais

Šį rytą atsikėlėte laiku. Šaunu! Stovėjimo aikštelėje radote pačią patogiausią vietą automobiliui. Puiku! Mažų pergalių šventimas yra puikus būdas sustiprinti pasitikėjimą savimi ir pradėti jaustis geriau.

 

9. Būkite draugiški

Būdami paslaugūs ir dėmesingi kitiems žmonėms, ne tik pagerinsite jų nuotaiką, tačiau ir patys pasijusite daug geriau. 

 

10. Apsupkite save palaikančiais žmonėmis

Bendraukite su žmonėmis, kurie priverčia jus jaustis gerai ir venkite tų, kurie linkę sukelti jums neigiamus jausmus.

 

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/MUSTer-academy-103904484739438

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

 

 

Šaltinis: https://au.reachout.com/articles/10-tips-for-improving-your-self-esteem?fbclid=IwAR2AcNbabhnqy79O1d7JJxEaZsT7RzWsTzWQxQIxnVspNCVOrTMV3faD5fM

 

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!