Vertingi patarimai paaugliui, kuris nori tobulėti

muster
 1. Rūpinkis savo kūnu:

 • Sportuok

 • Praktikuok tinkamą higieną

 • Turėk odos priežiūros rutiną

 • Investuok į savo žinias

 • Gerk vandenį

 1. Nesirūpink tuo, ką kiti galvoja apie tave:

Tai neabejotinai geriausias patarimas paaugliui, kuris mano, kad jam reikia padaryti įspūdį kiekvienam pasaulio žmogui!

Vietoje to, kad stengtumeisi įtikti kitiems, pagalvok, kaip tu nori atrodyti, bendrauti, elgtis, kad jaustumeisi gerai? Būk sąžiningas sau, aiškiai žinok, kas tau patinka ir nepatinka. Taip tu tapsi tikruoju savimi. Tave pradės supti tinkami žmonės. Nelygink savęs su kitais, geriau lygink save su pačiu savimi. Šiandien būk geresnis, nei buvai vakar - taip galėsi įvertinti savo pasiekimus ir tau mažiau rūpės, ką galvoja kiti. 

 1. Išeik iš komforto zonos:

Jei visada būsi komforto zonoje, niekada netobulėsi. Geriausios gyvenime akimirkos prasidės tada, kai išbandysi naujus dalykus. Priimk pasitaikančias galimybes ir aktyviai jų ieškok pats. Gal tai naujas projektas, nauji draugai, nauji pomėgiai ar nauja mankšta? 

 1. Neturėk daug draugų, geriau turėk tikrų draugų:

Sutarti su daug žmonių yra vertinga, tačiau skirk daugiau laiko kurti tikrus, tvirtus santykius su žmonėmis, kurie tau gali būti naudingi. Ne veltui sakoma ,,parodyk savo draugus ir aš pasakysiu koks esi tu” - jei tave supa žmonės, kurie dažnai priima blogus sprendimus, didėlė tikimybė, kad taip pradėsi elgtis ir tu. Jei tave supa žmonės, kurie tavimi rūpinasi, tobulėja ir auga, greičiausiai tu augsi kartu su jais. 

 1. Pabandyk suprasti, kad dažniausiai nėra tik vienos teisingos pusės:

Šiais laikais labai lengva būti vienpusišku dėl įvairiausių dalykų. Socialinėje medijoje ir televizijoje dažnai pateikiami vienpusiški faktai, kurie priverčia į situaciją pažvelgti tik iš vienos pusės. Dažnai tai pasitaiko ir santykiuose. Taigi, kai tvirtai kažkuo įsitikini, pasistenk prisiminti, kad gali būti ir ,,kita medalio pusė”. Bendraudamas pabandyk ,,įstatyti save į kito žmogaus batus”, prieš ginčydamasis pasistenk nurimti ir viską įvertinti. Šiomis dienomis tai tikra super galia!

 1. Stebėk ir aiškiai formuok savo nuomonę:

Prieš priimdamas įvairius sprendimus, pasistenk sustoti ir gerai apgalvoti: ,,kas įtakoja mano sprendimą: tėvai, draugai, pažįstami, nuomonės formuotojai, mokytojai?”, “ar šis sprendimas pagrįstas, ar tas žmogus turi pakankamai patirties, kad galėčiau remtis jo sprendimu, o gal turėčiau pasitarti su kažkuo kitu?”. Jei neesi tikras savo sprendimu, geriausias atsakymas visada bus: ,,dar neesu pakankamai domėjęsis šia tema, todėl negaliu atsakyti”. 

 1. Kuo anksčiau pradėkite domėtis finansais:

Su pinigais reikia mokėti elgtis, tačiau švietimo sistemoje tam vietos vis dar neatsidaro. To išmokti turite patys. Šiandien yra daug galimybių to išmokti, viena iš jų - galite naudotis įvairias edukaciniais filmukais mūsų YouTube paskyroje (https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ/playlists). 

Ką turėtumėte suprasti?

 • Kas yra biudžetas?

 • Kaip ir kam reikia taupyti?

 • Kas yra kreditas?

 • Kas yra bankininkystė?

 • Kas yra investavimas?

Kuo daugiau sužinosite paauglystėje, tuo lengviau bus ateityje. Tobulėkite kartu,

Su meile,

MUSTer academy

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!