Vaikai atspindi tėvų elgesį

Muster

Mūsų vaikai yra veidrodžiai atspindintys tai, kas vyksta aplink juos. Yra ne tik genetiniai panašumai, vaikai  atspindi suaugusiųjų gestus, kalbą, interesus ir visa kita. Pastebėkite, kad kartais vaikas, kaip ir jo tėtis, turi savo rašymo techniką arba dažnai vartoja močiutės frazes. Elgesys ir įpročiai, kuriuos vaikai mato ankstyvame amžiuje, gali tapti elgesiu ir įpročiais, kurie išliks visam gyvenimui.

Žmogaus smegenys per pirmuosius tris gyvenimo metus užauga net 80%. Genetika  paruošia smegenis prisitaikyti ir įsisavina įgytą patirtį ir aplinką, kurioje auga jūsų vaikas. Kadangi patirtis daro tiesioginį poveikį smegenų vystymuisi, jūsų vaikas yra ypač pažeidžiamas pirmuosius tris metus.

Smurtas formuoja vaiko elgesį

2011 m. „Urban Child Institute“ duomenys parodė, jog Memfio ir Shelby apskrityje daugiau nei 60 % vaikų teigė patyrę smurtą per pastaruosius metus. Kai kuriais atvejais vaikas gali būti iš tikrųjų nukentėjęs, tačiau jį taip pat gali paveikti buvimas smurtinio įvykio vietoje arba net girdėjimas kai smurtą patiria draugai ar šeimos nariai. 

Smurtą galima išreikšti keliais būdais: nuo tiesioginio fizinio žiaurumo iki verbalinės prievartos, grasinimų ar turtinės žalos. Sandra Turner Browna, Memfio universiteto Lipmano mokyklos direktorė ir ankstyvojo ugdymo ekspertė sako, kad vaikai, kurie nuolat susiduria su smurto atvejais, gali pradėti keistai elgtis, patiria nuotaikų kaitas, o tai gali kenkti jų akademiniams, socialiniams ir profesiniams įgūdžiams.

„Pykčiai ir fiziniai konfliktai gali paskatinti vaikus tapti agresyviais“, - sako Sandra. „Jie gali pradėti visiškai nepasitikėti kitais arba visapusiškai pasinerti į depresiją. Pasitikėjimo ir saugumo jausmas sumažėja ir jie pradeda matyti savo pasaulį kaip pilną pavojų vietą, pilną suaugusiųjų, kurie negali jų apsaugoti“

Moksliniai tyrimai taip pat rodo, kad vaikai, kurie vaikystėje patiria smurtą laikui bėgant pradeda galvoti, kad pasitikėjimas kitais yra pažeidžiamumo ženklas ir mano, kad smurtas yra pagrindinis elementas sąveikai su kitais žmonėmis. Nors vaikas nebuvo tiesioginė auka, tačiau susidūrė su smurtu namuose tarp artimųjų, tai stipriai pakenkia jo psichikai.

 Vaikams reikia patikimumo

Namuose kiekvienas susiduriame su barniais ir nesutarimais. Mamos ir tėčio konfliktas gali būti bauginantis mažamečiui, tačiau gali būti ir puikus pavyzdys jūsų vaikui. Tokios situacijos sprendimas vaiko akyse per dialogą ir kompromisą gali daug ko išmokyti. Kol suaugusieji  lieka vieninteliai galintys kontroliuoti savo emocijas, pyktį ir nusivylimą, tai vaikams gali suteikti svarbių mokymosi įgūdžių. „Konflikto pradžioje reikia turėti dialogą su vaiku“, - sako Brown. „Skirkite laiko pasakyti kažką panašaus į “mes mylime vieni kitus ir norime tai išspręsti, nesijaudink, netrukus pamatysi, kad viskas bus gerai“.

Taigi, visada pagalvokite, kad su Jumis auga žmogus, kuris mokosi iš Jūsų kaip reikia gyventi išėjus į tą didžiulį pasaulį. Būkite puikūs pavyzdžiai, auginkite laimingas asmenybes. 

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/MUSTer-academy-103904484739438

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

 

 

Šaltinis:

http://www.urbanchildinstitute.org/articles/editorials/children-reflect-parental-behavior

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!