Kodėl tėvai neturėtų pirkti brangių Kalėdinių dovanų?

MUSTER

Artėjant Kalėdiam laikotarpiui prasideda daug apmąstymų, ką nupirkti vaikui. Įvairios reklamos, socialiniai tinklai, vaikų norai spaudžia tėvus pirkti brangias dovanas, bet ar iš tiesų vaikams to reikia? 

  1. Papročių išlaikymas.

Vaikai daug dėmesio atkreipia į tai, ką daro ar nedaro tėvai. Jie kreipia dėmesį į visas detales. Jei jūs pagrindinį dėmesį skirsite dovanoms, o ne papročiams, kurie sukuria stebuklingą dvasią Kalėdų laukimui, vaikas taip pat didžiausią dėmesį skirs dovanoms. Be viso to, kiekvienais metais prisimins, ką jam pirkote per praėjusias Kalėdas ir lygins buvusias ir būsimas dovanas. Jei pradėsite pirkti brangias dovanas, nenustebkite, kad kitais metais jis ir vėl to tikėsis. Kalėdos yra apie papročius, jų išlaikymą ir perdavimą iš kartos į kartą, bet ne apie dovanas.

  1. Dėkingumas.

Gerai pagalvokite, jei per Kalėdas jūsų vaikas bus apipiltas daugybe brangių dovanų, ar jis iš tiesų bus dėkingas? Vaikai, kurie gauna daug dovanų greičiausiai sau pasakys, kad visus metus jie buvo labai geri, nes buvo apipilti dovanomis. Keičiant dovanų sąrašą reikėtų labiau atsižvelgti ne į kiekį ar brangumą, o į dovanos vertę. Pagalvokite, ko ta dovana galėtų išmokyti jūsų vaiką? Kokia turėtų būti dovana, kurią jis vertintų ir iš tiesų jaustųsi dėkingas?

  1. Lygiavimasis į kitus.

Vaikai turi įprotį lyginti savo dovanas su draugų dovanomis. "Ką gavai Kalėdoms?" jie klausia vienas kito. Jei vienas gavo naujausią IPhone, o kitas puodelį, gali atrodyti, kad vienas iš jų nebuvo pakankamai geras. Jei su vaikais daugiau kalbėtume apie papročius, apie Kalėdų stebuklus ir apie tikrąją dovanų vertę, vaiko požiūris pasikeistų, jis nustotų save lyginti su kitais ir nesijaustų blogai, gaudamas ,,pigesnę” dovaną. 

  1. Godumas.

Skirdami didžiausią dėmesį brangioms dovanoms skatiname vaiką būti savanaudišku ir godžiu. Kalėdos yra dalijimosi metas, o dovanodami brangias dovanas mes ugdome didelius vaiko lūkesčius - kad ko jis paprašys, bus įvykdyta. Laikui bėgant vaikui kyla pagunda prašyti vis daugiau ir daugiau. 

  1. Laikas kartu.

Brangios dovanos neturėtų pakeisti vertybės leisti laiką kartu. Kalėdų laukimas yra puikus laikas, kai galima susigalvoti įvairių veiklų kartu - puošti namus, žaisti stalo žaidimus,  ieškoti receptų, kepti įvairiausius skanėstus, žiūrėti vakaro filmus, sugalvoti gerų darbų sąrašą ir jį įvykdyti. Vaikas taip ugdo saugumo jausmą, o laikas kartu sukuria tikrąsias vertybes, kurių nepakeis jokios brangios dovanos. 

  1. Aplinka ir aplinkiniai. 

Ar kada pagalvojote ir kalbėjote su vaiku apie tai, kodėl turtingų tėvų vaikai gauna brangias dovanas, o tie, kurių tėvai uždirba mažiau, pigias? Norėdami, kad vaikas užaugtų atsakingu visuomenės nariu, turėtume daugiau kalbėti apie tikrąją dovanų vertę ir mokyti vaiką galvoti apie žmonių jausmus. Gebėdamas priimti mažiau, vaikas išmoks vertybių, o gaudamas visko ko reikalauja ateityje bus mažiau pasirengęs susidoroti su gyvenimo iššūkiais. 

Taigi, prieš pirkdami brangią dovaną, pirmiausia pagalvokite, kiek laiko vaikas džiaugiasi dovana ir kaip greitai nustoja ją vertinti? Kurkime vertę ir tradicijas, o ne godumą ir trumpalaikį pasididžiavimą.

 

Su meile, 

MUSTer academy

 

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!