Tėčio santykis su sūnumi

muster

Tėčiai atlieka svarbų vaidmenį savo sūnaus gyvenime.Jei tėtis nesukuria ryšio su savo vaiku, sūnaus supratimą apie vyriškumą pradeda formuoti kiti vyrai.  

Tačiau berniukas visada pirmiausia sieks savo tėčio palaikymo. 

 Berniukas sužino - koks yra ,,tikras vyras”:

Jei būsite rūpestingas, mylintis, stiprus, susivaldantis, garbingas vyras - berniukas taip pat išmoks valdyti savo emocijas, sieks tapti stipriu, mylinčiu ir rūpestingu. Tačiau, jei esate nutolę, nervingi ir nekuriate ryšio, labai tikėtina, kad berniukas niekuo nenorės domėtis, nuolat blaškysis, dažnai bus įsitempęs, jam sunkiai seksis spręsti problemas.

Šeimos santykiai:

Tėčiai moko berniukus, kaip elgtis su moterimis, kaip su jomis bendrauti. Jei mylite berniuko mamą, ją gerbiate (net jei ir esate išsiskyrę), jūsų sūnus išmoks teisingai spręsti konfliktus ir užtikrinti, kad santykiai vystytųsi teisingai. Jei esate dėmesingas vyras ir tėvas, finansiškai ir emociškai patenkinate pagrindinius šeimos poreikius, jūsų sūnus užaugs turėdamas žinių, reikalingų sėkmingai ir mylinčiai šeimai sukurti.

Akademiniai pasiekimai:

Jei tėtis aktyviai dalyvauja sūnaus gyvenime, padeda jam namuose, leidžia laiką dviese,  palaiko, kartu su vaiku sprendžia problemas, supažindina su savo darbo aplinka ir pan., berniukas bus linkęs demonstruoti aukštesnį intelekto lygį, jis nuolat sieks daryti pažangą savo akademiniuose pasiekimuose, turės geresnius socialinius įgūdžius. Tėčio palaikymas berniukui padeda susidoroti su stresu ir nusivylimu.  

Vertybės:

Remiantis tyrimų duomenimis, tėčiai sūnui daro labai didelę įtaką formuojant jo moralę ir vertybes. Todėl dažniau kalbėkite su savo vaiku, pasakokite sūnui įvairias istorijas ir padėkite jam suprasti, kas yra gerai, o kas blogai. Įtraukite istorijas iš savo praeities: kokių klaidų padarėte ir ko iš jų išmokote? Su kokiomis problemomis susidūrėte ir kaip jas sprendėte? Kalbėkite apie neigiamo elgesio pasekmes ir svarbiausias savybes, kurias jūs, kaip vyras, išsiugdėte. Tai leis berniukui nepasimesti ateityje, jis drąsiai žengs į “vyriškumo” pasaulį ir žinos, kaip tinkamai atsirinkti savo aplinką. 

 

Tobulėkime kartu,

MUSTer academy

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!