Santykiai: mama ir dukra

muster

Mama atlieka ypatingą ir svarbų vaidmenį savo dukros gyvenime. Mama yra pavyzdys, iš kurios ji mokosi, todėl svarbu atsiminti, kad tai, ką ją išmokysite vaikystės ir paauglystės laikotarpiu, jūsų dukra su savimi nešiosis visą savo gyvenimą.

Pagrindiniai dalykai, kurių mergaitės išmoksta iš savo mamų:

Kas yra tikrasis grožis:

Kai dukra yra maža, ji stebi kaip mama rūpinasi savimi, to mokosi pati, todėl atidžiai analizuoja jos elgesį ir požiūrį į savo kūną. Mergaitė mato, kaip mama dažosi, valgo ir laikosi dietos, sportuoja, myli arba nemyli savo kūno, kaip mama rengiasi ir panašiai. Vėliau ji pradeda visa tai kopijuoti.

Jei mama nuolat kritikuoja save, mergaitė paauglystėje greičiausiai taip pat save kritikuos, jei mama nemyli savęs, paauglystėje mergaitė bus pasimetusi, ieškos įvairiausių būdų, kurie jai padėtų suprasti grožio sąvoką.

Mama turėtų mokyti mergaitę tvarkingumo ir higienos, leisti suprasti, kad tikrasis grožis slypi viduje, o ne makiažo kiekyje. Išmokykite ją, kad kai ji bus laiminga savo viduje, ji spinduliuos savo grožį išorėje. 

Apkalbos ir patyčios:

Tos mažos dukros ausytės turi nuostabią klausą! Ji viską girdi, kai apkalbate kitus ir tada, kai sakote gražius žodžius. Ji girdi (ir ignoruoja), kai liepiate jai susitvarkyti savo kambarį, tačiau ji taip pat girdi, kai jūs pykstatės su tėčiu, kai rėkiate, sakote įžeidžiančius žodžius.

Mergaitė įdėmiai stebi, kaip jūs sprendžiate problemas ir reaguojate į tai, kas jums nepatinka. 

Tai pavyzdys jai, todėl ji susidūrusi su bendravimo problema mokykloje ar kitoje aplinkoje, greičiausiai naudos tokius pačius sprendimo būdus, kokius matė savo namuose.

Jei mama apkalbinėja savo draugus ar jų vaikus, mergaitė bus linkusi apkalbinėti ir net tyčiotis iš kitų vaikų. 

Jei mama stengiasi bendravimo problemas išspręsti diskusija arba įvertina, kad visi žmonės yra skirtingi, mergaitė taps labiau empatiška kitiems. 

Kaip su ja turėtų būti elgiamasi: 

Jūsų dukra stebi ne vien tik jus, bet ir tai, kaip su jumis elgiasi kiti žmonės. Jei ji mato, kad kiti žmonės ar jūsų antra pusė jūsų nevertina ir nuolat įžeidinėja, o jūs nuleidusi galvą sutinkate su tuo, dukra mokysis per daug nuolaidžiauti kitiems. 

Tai nereiškia, kad mama turėtų būti nuolat įsitempusi ir pikta ant kitų. Tai reiškia, kad mama turėtų rasti būdą, kuris padėtų ramiai ir efektyviai pastovėti už save bei užbrėžti aiškias ribas kitiems žmonėms. 

Jei jus kas nors įžeidė ir jūs jaučiatės nusivylusi savimi, pakalbėkite apie tai su savo dukra. Parodykite aiškų pavyzdį, kad kitas žmogus elgiasi nederamai ir kad toks elgesys nėra priimtinas jums, todėl jūs esate nusiminusi, bet tai nereiškia, kad kito žmogaus žodžiai yra tiesa. Paaiškinkite, kad ji visada turi teisę gauti pagalbą ir nebendrauti su žmonėmis, kurie žemina kito žmogaus teises ir orumą.

 

Su meile,

MUSTer academy

 

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!