Mitai apie paauglius

MUSTer

Paauglystė - tai laikas, kai dauguma tėvų galvoja, kad jų santykiai su vaikais tampa sunkiau valdomi. Ribos ir problemų sprendimai keičiasi. Nėra aiškaus rodiklio, kuris parodytų kiek laiko užtruks šis laikotarpis su besikeičiančias hormonais ir didžiausiomis kovomis už asmeninę laisvę.

Tėvai dažnai priima neteisingus sprendimus,  būna linkę atsitraukti ir palikti paauglius ramybėje, leidžia jiems patiems priimti sprendimus, todėl skubame priminti, kad šis laikotarpis yra tik tam tikras etapas, kurį turite praeiti kartu. Jūs galite būti lankstūs ir koreguoti savo auklėjimo stilių, tačiau jokiu būdu neatsitraukti! 

Štai keletas mitų, kurie trukdo puoselėti tėvų ir paauglių santykius:

Mitas: Paauglys nenori leisti laiko su manimi.

Realybė: Paauglys tikrai nori leisti laiką su jumis!

Jis tiesiog nori leisti laiką su jumis tada, kai jis pats to nori!

Galbūt bus sunku patikėti, bet „Opinion Research Corporation“ duomenys parodė, kad net 67% paauglių norėtų praleisti daugiau laiko su savo tėvais. Ne, tai nereiškia, kad jie nori praleisti didžiąją laisvo laiko dalį su jumis. Jie yra paaugliai. Jie net gali nesiimti jokios iniciatyvos, tačiau, jie vertina teigiamus santykius ir nori su jumis bendrauti. Nesuklyskite manydami, kad ištikimybė ir dėmesys draugams yra svarbesnis - santykis su jumis jiems taip pat yra vienodai svarbus, nors kartais paauglio elgesys parodo kitaip. Jūsų, kaip suaugusiųjų pareiga imtis iniciatyvos ir siekti sveikų santykių su savo vaikais.  

Mitas: Mes leidžiame laiką kartu, tačiau tai nedaro jam jokios įtakos ir teigiamų rezultatų.

Realybė: Tai daro didžiulę įtaką, teigiami rezultatai neateina iš karto. 

Nors jūsų bandymai praleisti daugiau laiko su savo paaugliais ne visada yra sėkmingi, šie bandymai paaugliams suteikia jiems reikiamą saugumo ir pritarimo jausmą. Dažna problema yra ta, kad po laiko praleisto kartu, tėvai tikisi pamatyti kažkokius rezultatus ar išgirsti teigiamą nuomonę, tačiau prisiminkite save paauglystėje ir pagalvokite, ar bent kartą sakėte savo tėvams, kad “visą gyvenimą branginsiu šį laiką, praleistą kartu” arba “tavo žodžiai yra tokie prasmingi”? Paaugliai tiesiog to nedaro, tačiau tai nereiškia, kad nevyksta kažkas prasmingo. 

Mitas: Man reikia skirti laiko savo sūnui/dukrai, kad galėčiau jį/ją kažko išmokyti.

Realybė: Man reikia skirti laiko savo sūnui/dukrai, kad galėtume turėti malonių akimirkų.

Pagalvokite apie santykius, kokie jie turėtų būti, kad jums patiktų? Ar jums patinka leisti laiką su žmonėmis, kurie visada stengiasi jus ko nors išmokyti? Labai tikėtina, kad laikui bėgant, tai pradės varginti ir jūs pradėsite vengti žmonių, kurie nuolat komentuoja jūsų elgesį bei stengiasi jį pakeisti. Žmonės labiau linkę užmegzti draugystę su žmonėmis, kuriems tiesiog gera leisti laiką drauge. Ar kada nors esate uždavę sau klausimą: „Ar mano vaikui tikrai gera būti šalia manęs?”. Tiesiog atsipalaiduokite ir mėgaukitės santykiais su savo paaugliu.

Raskite bendrų užsiėmimų, kurie jums patiktų. Sutarkite, kad linksmybės kartu yra prioritetas. Kiekvienas pasivaikščiojimas, važiavimas automobiliu, valgis ar patirtis negali ir neturėtų būti mokymo akimirka. Jūs iš tikrųjų turite daugiau galimybių mokytis kartu, kai išmoksite mėgautis buvimu kartu.

Paauglystėje per daug tėvų pasiduoda ir tiki šiais mitais. Kovokite už savo santykius, kad jūsų sūnus ar dukra visada žinotų, kad jie buvo ir visada bus jūsų prioritetas. Vieną dieną jie suvoks ir parodys, kad suprato, kaip stipriai juos mylite ir kiek daug dėl jų padarėte.

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/MUSTer-academy-103904484739438

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

 

Šaltinis: https://theparentcue.org/myths-about-teenagers/?fbclid=IwAR1lUmR533sCltlDkmMDzLhQqqDkG7yaXBj2fxvwTHdOlk5_0LsfDvNgGD0

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!