Leiskite vaikams klysti

Muster

“Vienintelė klaida auginant vaikus yra neleisti jiems mokytis iš savo klaidų. Tėvai, kurie neapsakomai myli savo vaikus, turi mylėti taip pat, kai jie klysta. Jūsų užduotis - išmokyti juos klysti teisingai: vaikai turi pasimokyti ir bandyti vėl” - teigė vaikų psichologė ir autorė Maureen Healy. - “Mes, tėvai, žinome kad klaidų nutinka visur ir visada, tačiau tai, kaip mes į jas reaguojame yra mūsų tobulėjimo pagrindas.”

Leidimas klysti gali padėti lavinti įgūdžius, kurie yra būtini norint tapti sėkmingais suaugusiaisiais. Palaikydami savo vaikus, kai jie klysta, išmokote juos vertingų pamokų.

1. Klaidos skatina savarankiškumą

„Jei tėvai ar globėjai sukuria erdvę vaikui klysti ir iš to mokytis, prisiimant atsakomybę, tada vaikas gali tapti savarankišku“, - paaiškina Healy. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas dažnai pamiršta atlikti namų darbus, o jūs stengiatės nuolat apie tai priminti, jis greičiausiai neišmoks prisiminti savo paties atsakomybių. Vaikui atrodys, kad visada bus kažkas, kas jam primins dalykus, kuriuos pamiršta, o tai trukdys jam mokytis savarankiškumo.

2. Klaidos skatina pasitikėjimą savimi

„Vaikai, kurie mokosi, kad yra didesni už savo klaidas, gali labiau pasitikėdami savimi“, - pasakoja Healy. Pasitikėjimo savimi ugdymas yra susijęs su laimėjimo jausmu, atsirandančiu mokantis iš savo klaidų. „Kai vaikai padaro klaidą ar kažko nesugeba, pasistenkite paskatinti pabandyti dar kartą arba patarkite. Kai pavyks, jie įgis pasitikėjimo, nes jausis laimėję. Svarbu, kad vaikai tai padarytų patys, o tada gautų įvertinimą, kad tai padarė teisingai“. Taip pat svarbu paminėti, kad jei tėvai yra linkę nuolat pabrėžti klaidas, neišryškindami sėkmės, vaikai gali būti linkę į žemesnę savivertę.

3. Klaidos mažina nerimą bei sukuria sveiką ir laimingą gyvenimą

„Negalite sėkmingai ir prasmingai gyventi nedarydami klaidų“, - sako Healy. "Kuo daugiau klaidų darote, tuo daugiau išmokstate. Gebėjimas naudoti klaidas kaip pamokas yra įgūdis, kurį vaikai turi išmokti." Be mokymosi įgūdžių, kurie veda į laimę, leidimas vaikui klysti gali sumažinti riziką susirgti nerimo problemomis. „Vaikai, kurie bijo padaryti klaidą arba bijo nesėkmių, yra labiau susirūpinę, rečiau išbando naujus dalykus ir jiems kyla didesnė rizika susirgti nerimo sutrikimais“, - teigė psichologė Deborah Zlotnik. Ji paaiškina: "Jei vaikas mokomas, kad klysti nėra gerai, jis galvoja, kad klysdamas daro kažką blogo, pradeda tai slėpti, nes nenori patirti gėdos. Vėliau jis gali būti linkęs būti mažiau atviras su suaugusiais”.

4. Klaidos sukuria galimybę prisiimti atsakomybę ir pasekmes

Padarius klaidą, gali pasireikšti nelabai malonios pasekmės, tačiau, geriau vaikams tai išgyventi patiems. Vaikai, kurie yra "per daug apsaugoti " ir kuriems niekada neleidžiama daryti nieko blogo, nesužinos, kad iš tikrųjų jie gali stipriai suklysti. Mes visi klystame kaip žmonės ir visi turime išmokti priimti pasekmes, kad nedarytume tos pačios klaidos vėl ir vėl.

5. Klaidos padeda įveikti iššūkius

Kai leidžiate vaikams klysti, mokote juos toleruoti stresą ir sukurti savo kovos su sunkumais situacijų įveikimo įrankius. Be to, jie sužino, kad viskas nebūtinai turi būti tobula. Tai padeda vaikams ugdyti atsparumą - gebėjimą įveikti iššūkius ir neigiamą patirtį. Leiskite vaikams matyti, kad ir jūs darote klaidas, bei jas pripažįstate.

6. Klaidos leidžia vaikams išmokti valdyti stresą ir nusivylimą

Jei tėvai leis vaikams klysti, vaikai susidurs su natūraliomis situacijos pasekmėmis, nesvarbu, ar tai yra mėlynė ant rankos, ar blogas pažymys, ar nusivylimo jausmas. Turėdami kovoti su šiomis pasekmėmis, vaikai išmoks daugiau prisitaikymo būdų, kaip elgtis tokioje situacijoje. Jie taip pat sužinos, kad sugeba įveikti stresą ir nusivylimą.

Taigi, net jei jūsų vaikas susinervina dėl natūralių padarinių, šiuo metu jaučiamas stresas yra tas, iš kurio jis mokosi. Laikui bėgant jis taps atsakingesnis, rinkdamasis geresnius sprendimus, vengdamas neigiamų pasekmių ir mokydamasis kitokių būdų, kaip elgtis situacijose.

Gali būti sunku “leisti savo vaikui kristi”, tačiau pasistenkite dirbti su savimi ir įveikti savo dvejones. Leiskite vaikui mokytis iš savo patirties, o jei jausitės blogai, pasakykite sau: “leisdamas klysti, aš padedu savo vaikui tapti atsparesniu ir savarankiškesniu”. Sėkmės!

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/MUSTer-academy-103904484739438

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

 

 

Šaltinis: https://www.romper.com/p/let-your-child-make-mistakes-for-these-7-benefits-experts-say-19454963

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!