Kantrybė. Kaip ją ugdyti?

Muster

Kantrybė yra viena iš tų savybių, kurią atrodo paprasta ugdyti. Teoriškai, mintis, kad kažko reikės laukti, mums atrodo lengva, tačiau praktiškai būna daug sunkiau. Kai iš tikrųjų susiduriate su sunkia situacija, visa kantrybės samprata tampa vis sudėtingesnė, ir tuo metu pasitelkti kantrybę būna išties sunku.

Visi žmonės yra skirtingi: vieni turi daugiau kantrybės sprendžiant šeimos problemas, kiti netenka kantrybės susidūrę su menkiausia kliūtimi, o dar kiti - priešingai.

Kad ir kokie kantrūs bebūtumėte, visada atsiras situacijų, kuomet kantrybę bus sunku suvaldyti.

Štai įvairios situacijos:

  • Ilga eilė maisto prekių parduotuvėje, kai esate labai pavargęs ir norite tiesiog grįžti namo.
  • Penkios minutės, kurias turite laukti, kai jūsų sutuoktinis vėluoja vakarieniauti.
  • Kompiuteris labai stringa, o jūs turite kuo greičiau pabaigti savo darbą.
  • Eismo kamštis, kai kažkur skubate.
  • Laukiate, kol gydytojas paskambins pasakyti atsakymą dėl jūsų tyrimo rezultatų.
  • Laukiate, kol sužinosite, ar gavote paaukštinimą/svajonių darbą.
  • Laukiate, kol investuotojas pateiks savo pasiūlymą.

Nepaisant situacijos sunkumo, dėmesingumas gali padėti jums praktikuoti kantrybę.

Kantrybė ir sąmoningumas

Jūs negalėsite praktikuoti kantrybės, jei nebūsite dėmesingi patys sau. Pirmiausia, svarbu bus analizuoti kiekvieną situaciją, su kuria susidursite, ir savo reakciją į ją. Susidūrę su diskomfortu, nepatogumais ar sunkumais, kurie yra neišvengiama gyvenimo dalis, turite pasistengti tai ištverti ramiai, stabiliai ir sąmoningai.

Gera žinia ta, kad net patys nekantriausi žmonės gali ugdyti savo kantrybę. Kiekvienas turime daug galimybių, atsižvelgiant į neišvengiamus nemalonumus, susierzinimus ir neplanuotus iššūkius, kurie atsiranda visiems! Norite pagerinti savo kantrybę? Privalote praktikuoti kantrybę.

Štai 7 patarimai:

Pauzė ir kvėpavimas

Kai pradėsite jausti nekantravimą ir stresą kažko laukiant, pradėkite giliai kvėpuoti. Tokiu būdu jūsų nervų sistema sulėtės. Pastebėsite, kad dažniausiai giliai įkvėpę ir iškvėpę 10 kartų jūs jau būsite išlaukę ilgą arba visą laukimo laiką. Kvėpavimas taip pat padės jums sutelkti dėmesį ir ramiau reaguoti į situaciją.

Nustokite priešintis

Ar kada pastebėjote, kad kai susiduriate su neplanuotais sunkumais ar iššūkiais jūsų nuotaika tampa bloga, tačiau viskas tampa suvaldoma, kai nustojate priešintis ir pradedate analizuoti situaciją?

Kai susiduriate su neplanuotais nepatogumais ir juos bandote priimti ramiai, jūsų nuotaika išlieka tvirta ir jūs tampate kantresni. Tai yra jėga, kuri leidžia jums valdyti savo reakciją į nepageidaujamas aplinkybes. Dažniausiai jus jaudina ne išoriniai veiksniai, o jūsų pačių reakcija.

Kaip kontroliuoti save, kai kyla pavojus nekantrumui? Svarbiausia yra sumažinti pasipriešinimą, kurį pradedate jausti negalėdami valdyti situacijos. Tai nereiškia, kad jūs nuolat turite būti patenkinti, kad ir kas vyktų aplink. Greičiau tai reiškia, kad jūs turite leisti tam laikui praeiti ir nesipriešinti tam. Suvokti, kad jūs to nepakeisite.

Pripažinkite nekantrumo padarinius

Atkreipkite dėmesį į tai, kas verčia jus jaustis nekantriai, ir paklauskite savęs:

  • Ar aš kontroliuoju situaciją? Jei ne, ką aš galiu kontroliuoti šią akimirką?
  • Ar nekantrumo jausmas padeda išspręsti problemą?
  • Kokia emocija būtų naudingesnė už nekantrumo jausmą?

Atraskite pamoką sunkioje akimirkoje

Analizuokite situaciją, kurioje esate. Ar joje galėtumėte atrasti pamoką, kuri galėtų turėti teigiamos įtakos jūsų gyvenimui? Galbūt būtent ši situacija gali padėti jums išspręsti kažkokias problemas?

Galbūt tai laikas, kurį galite skirti naujos veiklos atradimui arba savo kantrybės kontroliavimo praktikai?

Protingai išnaudokite laiką

Kai turite laiko (kažko laukiate), kaip jį išnaudosite? Užuot sutelkę dėmesį į tai, ko jūs turite laukti, sutelkite dėmesį į kažką kita, kam paprastai laiko nerandate.

Galų gale, pagalvokite, kaip dažnai susiduriate su „papildomu laiku“? Tikriausiai nelabai dažnai. Išnaudokite tą laiką medituodami, skaitydami straipsnį, klausydamiesi mėgstamos muzikos, rašydami ką nors malonaus mylimajam ar praktikuodami dėkingumą.

Išbandykite „Mini meditaciją“

Savo “laisvo laiko pertraukėlę” išnaudokite medituodami, tai jums padės numalšinti nusivylimą ar pyktį. Paieškokite įvairių meditacijos būdų internete, atraskite sau tinkamiausią ir išbandykite.

“Susidraugaukite” su situacija

Stebėkite savo impulsą suvokti situaciją kaip jums nepalankią ar nesąžiningą. Vietoj to, nusikratykite bet kokio pykčio ar nusivylimo ir priimkite tai kaip užuominą, kad jums reikia akimirkos, kad galėtumėte sustoti ir viską apgalvoti.

Jei pakeisite savo mintis apie kliūties prasmę, turėsite ramesnį, aiškesnį protą ir požiūrį, kad ir kur būtumėte.

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091203700759

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

 

Šaltinis: https://melissaeisler.com/improve-patience/?fbclid=IwAR1Vg1Y3GVN7cAbxo9dBiFmGVuwcsCOtHQFz0Y-dvVGa9JHLGObCteCMULo

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!