Kaip reaguoti kai vaikas suklysta?

muster

Tyrimai parodė, kad jei tėvai parodo nerimą dėl vaiko klaidos, dažniausiai vaiko mąstymas persijungia į fiksuotą ir jis pradeda nepasitikėti savo jėgomis. Tačiau, jei tėvai nuolat skatina bandyti ir siekti pačiam, jis įgyja svarbių tobulėjimo įgūdžių.

Taigi, kaip perteikti teisingą žinutę savo vaikui?

  • Stebėkite savo vaiko reakciją, ar suklydęs jis: nėra nusiminęs, nes jis stengėsi iš visų jėgų ir padarė geriausiai kaip galėjo, ar jis pyksta ant savęs, dėl to, kad jam nepasisekė? Jei vaikas pyksta ant savęs ir jam nepavyksta suvaldyti savo emocijų, įsikiškite, padėkite nukreipti jo emocijas į norą pabandyti dar kartą. 
  • Nukreipkite vaiko požiūrį į ateitį. Užuot kalbėję apie nesėkmę, sutelkite dėmesį į tai, kad visos nesėkmės yra tik pamokos, kurios padeda išsiaiškinti, kokie sprendimai yra geri, o kurie ne. Paskatinkite kurti ateities strategiją, kurioje jis galėtų numatyti būsimas klaidas ir jų sprendimo būdus. Tegul jis susikoncentruoja į procesą, o ne laimėjimą. 
  • Stebėkite, kaip reaguojate į vaiko padarytą klaidą. Ar palaikote ir duodate naudingų patarimų? Ar kalbate su vaiku šiltai ir esate atsipalaidavę? O gal griežtai žeriate kritiką ir sakote pamokymus? Gal per daug gailite ir stabdote jo tobulėjimo procesą?
  • Negailėkite savo vaiko. Kai bandote paguosti vaiką, būkite atsargūs ir neperlenkite lazdos, nes tai gali pasiųsti žalingą žinią – kad jis to padaryti negali. Užuot sakę: „Labai apgailestauju, kad tau nepavyko to padaryti“, pripažinkite, kas buvo blogai, ir susitelkite ties problemų spendimais.
  • Būtinai pasakykite vaikui, kad ši klaida neapibrėžia, kad jis to padaryti negali. Pakalbėkite apie atvejus, kai jam anksčiau kas nors nepasisekė, bet jis padarė kažkokį veiksmą ir pakeitė visą rezultatą. Įtikinkite, kad visi žmonės daro klaidų. 
  • Venkite bandyti ištaisyti savo vaiko klaidą. Verčiau parodykite, kaip rasti būdų, kurie padės pačiam išsiaiškinti, kaip tai padaryti.
  • Priminkite apie savo meilę. Pasakykite, kad palaikote savo vaiką visada, kad ir kas nutiktų. Kad jis visada gali ateiti pas jus ir pakalbėti apie savo jausmus, mintis ar klaidas. 

MUSTer academy

Tiems, kurie už ateitį!
 

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!