Dalykai, kurių nemoko mokykloje, nors turėtų…

MUSTER

Dažnai stebime sėkmingus žmones ir galvojame, kad jie ,,gimė” būti sėkmingais. Tačiau taip nėra. Šie žmonės daug dirba ir siekia sėkmės kiekvieną dieną, tačiau viso to sunkaus kelio mes nematome ir nieko apie tai nežinome. Daug paauglių gali prarasti pasitikėjimą savimi, galvodami, kad jie yra ,,tiesiog nesėkmingi”, tačiau ugdant tam tikras savybes ir suteikiant žinias laiku, mąstymas gali pasikeisti. 

Taigi, kokių sėkmingo gyvenimo savybių mūsų nemoko mokykloje, nors turėtų?

Kaip suprasti žmones ir kaip su jais bendrauti

Stebėtina, kiek mažai žmonių žino, jog galima ugdyti savo bendravimo įgūdžius ir koks šis įgūdis yra svarbus jų sėkmei. Bendravimas įtakoja visas gyvenimo sritis (nuo santykių su draugais, šeimos kūrimo, iki darbo ir verslo kūrimo). Suvokti, kad žmonės yra skirtingi, suprasti jų skirtumus ir juos priimti yra vertybė, kuri leidžia tinkamu metu atsidurti tinkamose vietose ir išspręsti įvairias problemas bendradarbiaujant. Tai taip pat leidžia padaryti įspūdį kitiems, kurti pasitikėjimą, patikimumą.

Žmonės, kuriems sunku bendrauti, niekada neišnaudos viso savo žmogiškojo potencialo, todėl jei jaučiate, kad jums sunku sukurti ryšį, pradėkite domėtis literatūra, kuri padėtų suprasti jus supančius žmones. 

Kaip išsikelti tikslus ir valdyti savo laiką

Dažnai girdime, kad žmonės neturi laiko. Neturi laiko skaityti, užsiimti mylima veikla, leisti laiko su artimais žmonėmis ir pan. Laiko mes turime pakankamai, tačiau nemokame jo planuoti ir būtent tai įtakoja tokias problemas. Tačiau, to nemoko mokykloje, taigi dažnas net nesusimąsto, kiek laiko išvaisto naršydamas internete ar užsiimdamas veikla, kuri neatitinka jo siekių ir tikslų. 

Prioritetų nusistatymas ir aiški dienotvarkė padės pasiekti savo tikslų ir atrasite daugiau laiko, nei galvojote, kad turite. 

Kaip suprasti finansus

Robertas Kiyosaki teigė, kad turtingieji moko savo vaikus suprasti finansus dar vaikystėje, o vargingai gyvenantys žmonės - ne. Jis yra visiškai teisus. Mokyklos nėra orientuotos į mokymus, kurie padėtų tapti turtingais, o žmonės dirbantys mokykloje paprastai patys neuždirba daug pinigų ir nežino, kaip to išmokyti. 

Vis dėlto, 95 % gyventojų išeina į pensiją gyvendami skurdo lygyje arba žemiau jo. Daugelis žmonių netenka namų dėl turto areštų. Jei darytume apklausą, turbūt mažai kas galėtų atsakyti, kuo skiriasi balansas ir pajamų ataskaita. Nors pinigai yra neatsiejama gyvenimo dalis, tačiau dauguma mokinių pradėję dirbti, net nesuvokia, kaip iš tikrųjų reikia elgtis su pinigais. 

Kaip taupyti ir investuoti

Žmonės nėra mokomi, kaip taupyti, tačiau nuolat girdi informaciją apie kreditines korteles ir lengvai gaunamas paskolas. Taip pat, jie nėra mokami apie pasyvus ir aktyvus, todėl dažnai baigę mokslus aklai ima paskolas ir visą gyvenimą išvaisto dirbdami nemylimą darbą, kad galėtų atiduoti skolas iš sunkiai uždirbtų pinigų.

Kaip būti sėkmingam gyvenime

Skamba įdomiai, tiesa? Tačiau dauguma žmonių sėkmingą gyvenimą įsivaizduoja tokį: turėti daug pinigų, didelį namą ir gerą automobilį. Tokie žmonės visą gyvenime vaikosi ,,sėkmės” taip jos ir nerasdami. Tačiau, sėkmė yra daugiau nei tik pinigai. Sėkmė yra vertinimas to, ką turi dabar, dėkingumas, kuris leidžia atrasti mylimą veiklą, atsikratyti žalingų įpročių ir įgyti žinių, naujų įgūdžių, išmokti atsikratyti praeities nesėkmių, apsupti save tinkamais žmonėmis, jausti gyvenimo balansą ir vidinę ramybę. 

Kaip sugalvoti idėją ir ją įgyvendinti

Mokykloje mus moko apie faktus ir skaičius, tačiau nemoko sukurti kažko naujo ar pagalvoti apie ateities perspektyvas. Kūrybines idėjas reikia ugdyti, o geriausios idėjos dažnai ,,neateina” per vieną dieną. Taip pat, daugelis žmonių turi puikių idėjų, tačiau net neįsivaizduoja kaip jas įgyvendinti ir netgi bijo pradėti.

 

Pats svarbiausias dalykas, kurio reikia išmokyti vaiką, kad sėkmė priklauso nuo įdėto darbo ir nuo pastangų. Mokykimės ir ugdykime įgūdžius, kurie padės tapti sėkmingais.

 

Su meile, 

MUSTer academy

 

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!