Ar Kalėdų Senelis tikras?

muster

AR KALĖDŲ SENELIS TIKRAS?

Visi tėvai nori kuo ilgiau išlaikyti stebuklingą laukimo jausmą, tačiau ką daryti kai išgirstate tokį klausimą iš savo vaiko?

Jei šis klausimas atsirado, vadinasi vaikas jau susidūrė su abejonėmis. Galbūt apie tai kažkas kalbėjo darželyje ar mokykloje, galbūt apie tai užsiminė artimieji, o gal jis rado dovanas spintoje?

Jei vaikas dar mažas (eina į darželį), o jo aplinkoje visi vaikai dar tiki Kalėdų seneliu, tėvams rekomenduoju ,,gražiai išsisukti” iš tokios situacijos, paklausiant: ,,O tu tiki, kad Kalėdų senelis yra?”, jei vaikas atsakys: ,,Tikiu”, leiskite jam tuo tikėti: ,,tai puiku!” ir pakeiskite temą.

Tačiau, jei vaikas jau eina į mokyklą ir jo aplinkoje yra daug vaikų, kurie nebetiki Kalėdų seneliu, jei vaikas grįžta namo ir užtikrintai pasako: ,,mama/tėti, draugai man sako, kad Kalėdų senelio nėra!”, paklauskite: ,,o kokie faktai tave privertė apie tai suabejoti?”, išklausykite vaiko argumentus ir pasakykite tiesą. 

Jei jūs slėpsite tiesą nuo savo vaiko ir bandysite įrodyti, kad Kalėdų senelis yra, jo pasąmonėje užsifiksuos šis faktas, tačiau vaikas anksčiau ar vėliau sužinos tiesą, o pasąmonėje likęs prisiminimas virs į nepasitikėjimą savo tėvais, nes jie melavo apie tai, kuo vaikas iš tikrųjų tikėjo. Tai suformuoja požiūrį, kad tėvai yra melagiai ir jais pilnai pasitikėti negalima. 

Galbūt vaikui yra dar tik 8 metai, o jūs, tėvai, dar norite išlaikyti tą svajonę, tačiau pabandykite įsivaizduoti situaciją, kai per pertrauką stovi grupelė vaikų ir visi drąsiai žeria argumentus jūsų vaikui, kad Kalėdų senelio nėra, tačiau jam tėvai namuose visais įmanomais būdais įrodinėja, kad jis tikrai egzistuoja. Vaiko viduje verda didžiulis sumišimas ir nežinojimas kuo tikėti. Vis dėl to jūs esate jo tėvai - todėl tokiame amžiuje jis norės labiau pasikliauti jumis. 

Dar blogiau, jei vienas iš tėvų sako, kad Kalėdų senelis egzistuoja, kitas sako, kad ne. Vaikas pasimeta, kuo tikėti, o šis Kalėdų stebuklas jam tampa tikru streso žindiniu.

Pirmas vaiko argumentuotas teiginys, kad Kalėdų senelio nėra ir kad jis nežino, ar tikrai juo tiki, parodo, kad jau laikas susėsti ir apie tai pasikalbėti. 

Papasakokite gražią istoriją apie Kalėdų stebuklus ir kad tokios istorijos leidžia laukimą paversti dar gražesniu, kad tai yra Kalėdų simbolis, kaip ir eglutė, žaisliukai, dovanos per Kalėdas, Kalėdiniai rūbai ir panašiai.

Pakalbėkite, kad jūsų vaikas jau auga, todėl jis pradeda suprasti, kad šis stebuklas yra išgalvotas, bet tai yra nuostabi tradicija, kuri tęsiasi metų metus visame pasaulyje. Jūs net galite parodyti vaikui įvairius filmukus apie Kalėdų senelius skirtingose kultūrose, parodyti, kad žmonės daro viską, kad tą stebuklą paverstų kuo tikresniu. 

Pasakykite, kad kol vaikučiai yra maži, jie tiki, kad Kalėdų senelis iš tikrųjų egzistuoja ir tai jiems leidžia pasinerti į tikrą Kalėdų pasaką, tačiau ateina laikas, kai jie suvokia, kad tai yra sugalvota ir tai yra lygiai taip pat nuostabu, nes tokios tradicijos žmonėms leidžia susiburti drauge ir kurti tokias emocijas mažiausiems.

Kalėdų senelis egzistuoja tol, kol vaikas juo tiki. Todėl kurkite pasitikėjimą savo šeimoje ir būkite pirmieji, kurie pasakytų šią tiesą savo vaikui.

 

Jaukaus laukimo!

Su meile,

Laura Šukienė

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!