8 paprasti pinigų taupymo būdai

Muster

Kartais sunkiausias žingsnis norint taupyti pinigus yra tiesiog pradėti.

Mes pateikiame išsamų aprašymą, kaip sutaupyti pinigų ir sukurti paprastą taupymo strategiją ilgalaikiams bei trumpalaikiams tikslams.

Susirašykite savo išlaidas:

Pirmasis žingsnis norint pradėti taupyti yra išsiaiškinti, kiek pinigų išleidžiate. Stebėkite visas savo išlaidas - tai reiškia, kad nuo šiol skaičiuosite kiekvieną nupirktą ir išgertą kavos puodelį, namų apyvokos daiktą ir t.t.

Kai surinksite šiuos duomenis, suskirstykite išlaidas pagal kategorijas, pvz., mokesčiai, maisto prekės, higiena, pan. Susumuokite kiekvieną sumą. Naudokitės banko išrašais, ar parduotuvių čekiais, kad įsitikintumėte, jog tiksliai apskaičiuojate savo išlaidas.

Patarimas: galite naudoti išlaidų skaičiavimo programėles, jos padės jums lengviau surinkti reikiamą informaciją.

Nusistatykite biudžetą:

Įvertinę savo mėnesio išlaidas galite pradėti sudarinėti tinkamą biudžetą. Jūsų biudžete turėtų būti nurodytos pajamoms, kad galėtumėte pradėti planuoti ir apriboti savo išlaidas. Būtinai atsižvelkite į išlaidas, kurios atsiranda reguliariai, bet ne kiekvieną mėnesį (pvz.: automobilio techninė priežiūrą).

Patarimas: įtraukite taupymo kategoriją - siekite sutaupyti nuo 10 iki 15 procentų savo pajamų.

Ieškokite būdų, kaip sumažinti savo išlaidas:

Jei jūsų išlaidos yra tokios didelės, kad negalite sutaupyti tiek, kiek norėtumėte, atėjo laikas jas sumažinti. Savo išlaidų sąraše įvertinkite dalykus, kuriems galite išleisti mažiau (pvz.: pramogoms, vakarienei restorane ir t.t.). Taip pat ieškokite galimybių sumažinti fiksuotas mėnesines išlaidas (pvz.: naudotis pigesniu mobiliojo telefono planu, sunaudojant mažiau interneto).

Štai dar keletas idėjų, kaip sumažinti kasdienes išlaidas:

  • Stenkitės ieškoti nemokamų ar pigių renginių, kad sumažintumėte išlaidas pramogoms.
  • Atšaukite nenaudojamas prenumeratas ir narystes. Dažnai jų sumos nėra didelės, tačiau pratęsiamos automatiškai, todėl net nepastebime, kaip kiekvieną mėnesį nuo sąskaitos nusiskaičiuoja pinigai.
  • Įsipareigokite norimoms pramogoms (pvz.: vakarienei restorane) skirti tik vieną dieną per mėnesį. Taip pat ieškokite alternatyvų (pvz.: vakarieniauti restorane, kuriame kainos yra mažesnės nei įprastai valgote).
  • Sukurkite sau „apsvarstymo periodą“: susigundę nereikšmingu pirkiniu, palaukite kelias dienas. Vėliau galėsite džiaugtis, kad pirkinio nenusipirkote - pro jį praėjote ir sutaupėte pinigų.

Nusistatykite taupymo tikslus:

Vienas iš geriausių būdų taupyti pinigus yra tikslo siekimas. Pradėkite galvodami, kam galėtumėte sutaupyti - galbūt svajojate apie vestuves, planuojate atostogas ar kaupiate pensijai. Tada išsiaiškinkite, kiek pinigų jums reikės ir kiek laiko gali užtrukti, kol juos sutaupysite.

Štai keletas trumpalaikių ir ilgalaikių tikslų pavyzdžių:

  • Trumpalaikiai tikslai (1-3 metai): pradinė įmoka už automobilį, atostogos, šventė.
  • Ilgalaikiai tikslai (4 metai ir daugiau): pensija, vaiko išsilavinimas, namas, namo remontas.

Jei kaupiate pensijai ar vaiko išsilavinimui, apsvarstykite galimybę tuos pinigus įdėti į investicinę sąskaitą. Nors investicijos sukelia riziką prarasti pinigus, jos taip pat sukuria ir jūsų pinigų augimo galimybę.

Patarimas: dažnai nusistatykite trumpalaikius tikslus (pvz.: nusipirkti naują telefoną) ir jų siekite. Pasiekę mažesnius tikslus jūs įgausite psichologinį pagreitį siekti didesnių tikslų. 5.

Apgalvokite savo prioritetus:

Po išlaidų ir pajamų analizės jūsų prioritetai greičiausiai turės didžiausią įtaką tam, kaip paskirstysite savo santaupas. Nepamirškite ilgalaikių tikslų - svarbu, kad planuojant pensiją jūs sumažintumėte trumpalaikius, nereikalingus poreikius.

Patarimas: pasidomėkite, kaip suskirstyti savo prioritetus taupymo tikslams, kad aiškiai suprastumėte, kam jūs turėtumėte pradėti taupyti. Pavyzdžiui, jei žinote, kad artimiausiu metu jums reikės įsigyti naują automobilį, galite tam pradėti taupyti pinigus jau dabar.

Pasirinkite tinkamas priemones taupymui:

Jei pasiryžote taupyti, apsvarstykite įvairias galimybes. Naudokite taupomąsias sąskaitas ar investuokite. Atidžiai Įvertinkite visas rizikas ir galimybes: apsvarstykite mokesčius ir palūkanų normas. Kiekvienas jūsų tikslas gali reikalauti skirtingų taupymo priemonių.

Padarykite taupymą automatiniu:

Beveik visi bankai siūlo automatinius pervedimus į sąskaitą, kurioje taupote. Galite pasirinkti, kada, kiek ir kur pervesti pinigus, ar net padalinti savo tiesioginį indėlį, kad kiekvieno atlyginimo dalis patektų tiesiai į jūsų taupomąją sąskaitą.

Patarimas: tiesioginio indėlio padalijimas ir automatinių pervedimų nustatymas yra paprasti pinigų taupymo būdai, nes jums nereikia apie tai galvoti. Tai taip pat sumažina pagundą išleisti pinigus.

Stebėkite, kaip auga jūsų santaupos:

Kiekvieno mėnesio gale peržiūrėkite savo biudžetą ir patikrinkite savo pažangą. Tai ne tik padės laikytis asmeninio taupymo plano, bet ir paskatins nustatyti ir išspręsti kilusias problemas.

Kai suprasite, kaip taupyti pinigus, jūs patys atrasite vis daugiau būdų kaip sutaupyti daugiau ir greičiau, norint pasiekti savo tikslus.

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/MUSTer-academy-103904484739438

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!