Patyčios

Muster

Ar žinote, kad net 54% žmonių yra patyrę patyčias? 


Pagrindinės patyčių priežastys yra labai įvairios: lėtumas, ligos, kūno sudėjimas, rasės skirtumai, socialinė padėtis, stilius ir kt. 

Pagalvokite, jeigu nuo pat mažens jūsų vaikas žinotų, kad išskirtinumas nėra blogai?

Jeigu nuo pat vaikystės suprastų, kad tai yra stiprioji jo pusė, gal tos patyčios atrodytų ne tokios reikšmingos? 

Patyčios vaikus paveikia tiek emociškai, tiek psichologiškai ir galbūt jie tik suaugę supras, kad problema buvo ne juose, o problematiškuose žmonėse, kurių aukomis jie tapo. Galbūt jie to nesupras niekada ir visą gyvenimą gyvens su kompleksais, kurie per daugelį metų bus išaugę į dar didesnes problemas, kurias jie perduos ir savo vaikams. 

Spręsti šią problemą reikia jai dar neprasidėjus!

Vaikas turi nuolatos matyti sėkmingus žmones, kurie savo išskirtinumu pasiekia daugiau, nei tie kurie nedaro nieko, tik komentuoja kitus. 

Kiekvienas vaikas turi suprasti, kad savo silpnąsias savybes gali paversti stipriomis.

Leiskite vaikui domėtis viskuo, nestabdykite ir netildykite jo, kai jis per daug klausinėja, jis turi ugdyti savo problemos sprendimo ir kūrybiškumo įgūdžius nuo pat mažens. Vaikas neturėtų tylėti ir priimti bet kokios kritikos to neišsiaiškinęs. Jeigu vaikas jūsų neklausia “o kodėl taip yra?”, o tik pritaria jums nuleidęs galvą tai yra pirmas žingsnis link situacijos nesupratimo.  Lygiai taip pat jis bendraus ir su tais žmonėmis, kurie sugalvos iš jo pasityčioti, priims skaudžius žodžius ir užsisklęs savyje, tikėdamas, kad tai ką sako kiti yra tiesa.

Bendraukite taip, kad jei kažkas iš jo pasityčiotų, jis paklaustų savęs ir kito žmogaus “kodėl tu taip galvoji?”, “pagrįsk, kad tai yra neteisinga”, “įrodyk prieš sakydamas”; kad išanalizuotų situaciją galvoje, kreiptųsi pagalbos į suaugusius žmones, kurie iš šalies galėtų pažvelgti į šią situaciją. 

Vaikai turi matyti patyčias, nes tai yra didžiulė problema, su kuria susiduria daugiau nei kas antras žmogus. Jų nereikia nuo to slėpti, juos reikia mokinti suprasti, kodėl patyčios atsiranda ir kaip jas spręsti teisingai.

Jūs, kaip tėvai, galite padėti vaikams spręsti šią problemą jai dar neprasidėjus. Stebėkite žmones viešose vietose ir analizuokite jų elgesį su savo atžalomis, klauskite jų, kaip patys elgtųsi tokiose situacijose, pakomentuokite ir diskutuokite. 

Kartu mes galime daug ką pakeisti, juk vaikai yra mūsų visų ateitis.

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091203700759

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

 

 

Šaltiniai:

https://www.ditchthelabel.org/top-10-tips-for-overcoming-bullying/?gclid=Cj0KCQjwtb_bBRCFARIsAO5fVvF0FqeJr-92TYbxauUKF2cdeCG8ID2zrcfvfAuKIEBacoqPrXlYESEaAk1nEALw_wcB

https://www.ditchthelabel.org/21-facts-bullying/

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!