Neturite savo aistros? Šis straipsnis skirtas Jums!

Muster

Turbūt dažnai girdite patarimus: „Tiesiog sek paskui savo aistrą!“. Tai atrodo tikrai paprasta, jei ją turite ir šis patarimas jums bus išties vertingas, tačiau ką daryti, jei nežinote, kokia yra jūsų aistra?

Tikriausiai esate atsidavęs, atkaklus ir sunkiai dirbantis žmogus, o kai kažką darote, niekas negali jūsų sustabdyti. Kartais tam, kad taptumėte nesustabdomi savo aistrai, turite žinoti, nuo ko pradėti. 

Jei jaučiatės užstrigę savo mąstymuose, pateikiame šešis būdus, kurie padės jums sužinoti, ką iš tikrųjų galėtumėte veikti savo gyvenime. Skirkite laiko procesui ir prisiminkite, kad nesvarbu kas nutiktų, jūs jau esate žingsniu arčiau savęs atradimo.

1. Pradėkite nuo tinkamos perspektyvos

Jei užeisite į restoraną būdamas sotus, jūs nerasite nieko, ką norėtumėte ten suvalgyti. Jūsų galvoje pradės kilti tokios mintys kaip: “aš nenoriu čia būti”, “šiame meniu nėra nieko skanaus!”. Jūs greičiausiai neskirsite savo dėmesio smagaus laiko praleidimui, o jei ir užsisakysite kažkokį patiekalą, jis nebus jums labai skanus. 

Tas pats principas galioja ir ieškant aistros. Jei būsite įsitikinę, kad atrasti savo aistrą yra sunku arba kad jūs jos tiesiog neturite, uždarysite duris visoms galimybėms. Tokiomis mintimis jūs užblokuojate visus signalus ir ženklus, kurie veda tikslo link. Galų gale, kaip jūs galite rasti svajonių darbą, jei net netikite, kad jis egzistuoja?

Pirmiausia pradėkite galvoti, kad su savo gyvenimu galite daryti tai, kas jums patinka. Vienas geriausių būdų sustiprinti šį požiūrį yra apsupti save žmonėmis, kurie yra gyvi to pavyzdžiai. Pagalvokite, kiek jūsų draugų ir šeimos narių seka savo aistrą? Jei jų nėra daug, turėtumėte skirti laiko ir išplėsti savo ratą; bendrauti su žmonėmis, kuriuos įkvepia jų darbas.

2. Išsitraukite savo "metalo detektorių"

Kai nuspręsite, kad vis dėl to galite atrasti savo aistrą, tuomet pradėkite ieškoti veiklų, kurios jums patiktų. Duokite sau laiko ir apmąstykite savo gyvenimą, pastebėsite, kad tam tikri dalykai jums patinka labiau nei kiti. Pasinerkite į prisiminimus ir išskirkite pagrindinius veiksnius, kurie kelia jums džiaugsmą ir pasitenkinimą.

Įsivaizduokite, kad paplūdimyje ieškote lobio su metalo detektoriumi, kuris atskiria auksą nuo pigaus metalo. Savo aistrą priskirkite auksui. Pavyzdžiui, gal kada nors mokėte paauglius anglų kalbos ir jums tai labai patiko. Taigi, išskyrėte šiuos veiksnius: anglų kalba ir paaugliai. 

Tačiau, jei pažvelgtumėte giliau, suprastumėte, kad, iš tiesų, metalo detektorius atskyrė tą momentą (auksą), kai jūs mokėte paauglius. Jūs mėgavotės procesu, kai dalinotės šia svarbia informacija su kitais ir buvote lyderis. 

Pasidarykite sąrašą visko, kas jums patinka ir kiekvienoje situacijoje pasistenkite išskirti savo “auksą”. 

3. Ieškokite recepto

Kai peržvelgsite visus veiksnius, kurie jums suteikia džiaugsmą, iš pradžių jie gali atrodyti visiškai atsiriboję vienas nuo kito. Tarkime, kad jums patinka prancūzų kalba, gerti kavą, analizuoti ir būti bendruomenės lyderiu. Kaip iš jų visų atrasti savo kelią? Šiuo metu tai turbūt atrodys kaip vaizdas spintelėje: jūs matote kakavą, morkas ir varškę, ir galvojate, kaip galėtumėte iš šių ingredientų pagaminti ką nors skanaus?

Taigi, atėjo tas laikas, kai turite ieškoti recepto, kuris tiktų šiems ingredientams. Pavyzdžiui, jei jums patinka anksčiau išvardinti dalykai ( prancūzų kalba, gerti kavą, analizuoti ir būti bendruomenės lyderiu), galbūt jūs norėtumėte vadovauti prancūziškai kavinei? O galbūt jūs norite ieškoti tokiai kavinei klientų ir tapti lyderiu, kuris moka pritraukti potencialius lankytojus? 

Visos šios jūsų aistros telpa į vieną receptą; visi ingredientai buvo panaudoti, o jų įvairovė padėjo jums išsiskirti. 
Pagalvokite, koks gali būti jūsų receptas?

4. Pomėgio ir pelningos aistros suvokimas

Gali būti, kad atlikdami šį savęs tyrinėjimą jūs įsimylėsite veiklą, kuri jus sužavės - kai atrandate aistrą, širdis užsidega ir tai priverčia jus dainuoti.

Dabar jūs turite užduoti sau kitą klausimą: kam tai būtų naudinga (ir už ką žmonės turėtų jums mokėti pinigus)?
Jei norite teikti naudą visuomenei ir uždirbti iš to pajamas, turite realistiškai nuspręsti, ar tai iš tikrųjų galėtų virsti karjera, ir ką turėtumėte padaryti, kad tai įvyktų. Be to, pagalvokite, ar tikrai tai norėsite daryti nuolat? Kai kuriems žmonėms smagu turėti aistrą, tačiau kai tai tampa darbu, “veikla iš meilės” tampa “darbas, kurį reikia padaryti”.

Pavyzdžiui, įsivaizduokite, kad Agnės aistra yra piešti. Bandydama paversti savo pomėgį į pelningą verslą ji analizavo situaciją ir suprato, kad daugeliui verslų trūksta iliustracijų tinklaraščiuose, tinklalapiuose ir pan. Tačiau, tam kad ji galėtų parduoti savo paslaugas, Agnė negalėjo to daryti visiškai laisvai, ji turėjo keisti savo techninius įgūdžius, kad patenkintų klientų norus. 

Taigi, būkite budrūs ir apgalvokite, kam gali prireikti jūsų naujai kylančios aistros, ir pasistenkite su jais susikalbėti, kad jums būtų aiškiau, kaip, kur ir kada galite jiems padėti. 

5. Būkite pasiruošę nuotaikų ir jausmų kaitoms

Kai ieškote savo aistros, bus laikas, kai pradėsite maištauti. Galbūt net šis straipsnis išprovokuos kokius nors neigiamus ar teigiamus jausmus! Visi mes turime įvairių baimių, susijusių su nesėkme, sėkme, matomumu, esame pažeidžiami, kai kiti žmonės kalba su mumis griežtu balsu ir nurodinėja, ką mes turime daryti ir ko ne.

Tačiau apgalvokite viską teisingai ir pabandykite pagrįsti savo veiksmus. Pasistenkite pasitarti su savo srities specialistais, kurie gali pagelbėti arba pasidalinti savo patirtimi ir padės jums įsitikinti, kad jūsų laivas plaukia tinkama linkme.

6. Raskite ir perlipkite savo drąsos ribas

Kai turėsite aiškius tikslus, kuriuos jau žinosite kaip pasiekti, jūs nusibrėšite sau ribas. Nebijokite rizikuoti ir nuolat klauskite savęs “ką dar galėčiau padaryti?”, “o kas jeigu pabandyčiau...?”. Niekada nežinosite kas jūsų laukia už durų, jei jų neatidarysite. 

Būkite drąsus ir atsiduokite laisvei ir laimei. Raskite drąsiausią savęs versiją. Sužinokite kokia rizika jus veikia teigiamai. Aistros kelias yra tas, kuriame darote dalykus, kurie jus gąsdina, nepalikdami nuolatinės baimės būsenos. Išplėskite savo komforto zoną.

Nepamirškite: pasauliui reikia jūsų aistros, todėl analizuokite save ir atraskite tai, kas nuves jus teisinga linkme. 

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/MUSTer-academy-103904484739438

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

 


Šaltinis: https://www.themuse.com/advice/6-fresh-ways-to-find-your-passion

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!