Kam vaikams reikalingas verslumo supratimas?

Muster

Pradėkime nuo kelių faktų:

Vidutinis mokytojų amžius Lietuvoje yra 50 metų.

Internetą organizacijos pradėjo naudoti tik prieš 24 metus.

Tai reiškia, kad mokytojai neaugo ir neįgijo kvalifikacijos interneto eroje. Anksčiau problemos sprendimas reiškė, jog reikės eiti į biblioteką, pasiimti keletą knygų, jas išanalizuoti ir rasti atsakymą, dabar tai truks porą sekundžių, nes į “Google” įvesime raktinį žodį.

Dar vienas faktas - Oksfordo tyrimas parodė, jog net 45% profesijų išnyks per artimiausius 10 metų - žmones pakeis kompiuteriai ir robotai.

O ar šiandien Jūs galite įsivaizduoti bent vieną pelningą verslą, kuris efektyviai veiktų be interneto?

Pasaulis yra kitoks nei bet kada iki šiol, mūsų vaikus reikia ruošti ne praeičiai, o ateičiai, todėl verslumą vaikams suprasti reikia jau šiandien. Teorija mūsų vaikams yra lengvai prieinama internete, informaciją galime gauti kiekvienas. Dabar vaikai turi mokėti teisingai ją pasirinkti ir naudoti praktikoje.

Verslumo supratimas ir pritaikymas ugdo lyderystės, komandinio darbo, kūrybiškumo, bendravimo, laiko planavimo, problemos sprendimų, vadovavimo, bendradarbiavimo ir dar daugelį kitų įgūdžių, kurių reikia norint pasiruošti ateičiai.

Vaikams reikia paaiškinti - kodėl vieni žmonės gyvenime yra sėkmingi, o kiti ne; parodyti - kaip jie to pasiekė; paskatinti - pabandyti patiems; padėti - kai reikia pagalbos; įvertinti - padedant tobulėti ir motyvuoti judėti į priekį.

Visa tai, ką Jūs duosite savo vaikui, Jis perduos kitiems - žmonėms kurie Jį sups, su kuriais Jis mokysis, dirbs ir gyvens. Visa tai Jūs duosite ne tik Jam, bet ir bendruomenei, miestui, šaliai, pasauliui ir mūsų visų ateičiai.

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/MUSTer-academy-103904484739438

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

 

 

Šaltiniai:

svis.emokykla.lt › uploads › svietimo_bukle

http://www.mch.mii.lt/vpumedziaga/internet/inter3.htm

https://www.drdouggreen.com/…/16-jobs-that-will-disappear-…/

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!