Kaip vaikui padėti susidoroti su stresu?

Muster

Stresą jauniems žmonėms sukelia įvairūs faktoriai: krūvis mokykloje, patyčios, išvaizda, visuomenės spaudimas kuo greičiau nuspręsti ką veikti ateityje, kur gyventi, ką mokytis. Anglijoje atliktas tyrimas parodė, jog net  1 iš 8 vaikų, kurių amžius yra nuo 5 iki 19 metų serga depresija ar nuolat jaučia nerimą. Procentaliai, ši problema išaugo 48% nuo 2004 m. Mes negalime pakeisti šiandieninio visuomenės skubėjimo, bet galime padėti  vaikams lengviau reaguoti į stresines situacijas. Keli patarimai:

Leiskite laiką tik dviese su kiekvienu vaiku

Susikoncentruokite ties kokybe, o ne kiekybe. Kartu praleistas laikas turėtų būti skirtas tik jums dviems, be telefono ar kitų trukdžių. Vaikai jaučia, kad jums kažkas rūpi labiau, jei būdami su jais nuolat tikrinsite savo telefoną. Gebėjimas greitai atsigauti nuo problemų atsiranda bendraujant su artimaisiais, todėl 10 minučių susitelkus vienam  į kitą bus daug prasmingesnės, nei valanda praleista kartu, bet galvojant apie pašalinius dalykus. Pagalvokite, gal pietaujant kartu jūs nuolat naudojatės planšetiniu kompiuteriu, o tai jums trukdo išklausyti savo vaiką, jis negali jums atsiverti ar jaustis saugus, todėl pradeda blaškytis.

Leiskite vaikui išsimiegoti

Pastebėkite, kiek daug žmonių vaikšto pavargę, pajuodusiais paakiais. Miego trūkumas sukelia didelį stresą, kuris neigiamai veikia vaiko koncentraciją, atmintį ir problemų sprendimų įgūdžius.Geriausias būdas padidinti miegojimo laiką – sumažinti laiką praleistą prie kompiuterio, televizoriaus ar telefono. Skaitmeninių prietaisų skleidžiamos mėlynos šviesos tipas slopina melatonino, hormono, signalizuojančio, kad kūnas turi ilsėtis, gamybą, todėl mes esame keistai stimuliuojami ir mums sunku išjungti įrenginį prieš einant miegoti. Jums nereikia visiškai to uždrausti, jums reikia reguliuoti savo vaikų vakarinį laiką.

Sportuokite

Sportas ne tik stiprina vaiko sveikatą, bet taip pat yra naudingas smegenims. Hormonai, kurie išsiskiria kylant stresinei situacijai yra numalšinami sportuojant, o nuolatos atliekami pratimai pripratina organizmą greičiau reaguoti ir susidoroti su stresu. Būkite aktyvūs kartu: bėgiokite po namus, rungtyniaukite kuris padarys daugiau atsilenkimų, ropokite „varlyte“ aplink stalą, paverskite šį laiką smagiu ir visaverčiu! Mokykite vaiką kantrumo

Neduokite vaikui visko iš karto, ko jis užsimano

Leiskite jam tą pasiekti pačiam. Duokite daugiau laiko. Psichologai teigia, jog tikslo siekimas daro žmogų laimingesniu, o gaunant viską ko nori, vaikas praranda malonumą. Vienas iš būdų mokyti kantrumo yra žaisti stalo žaidimus. Šis būdas reikalauja apsukrumo ir protinio lankstumo.  Žaisdami vaikai tiek laimi, tiek ir pralaimi, todėl labiau vertina pergalę ir stiprina laimės jausmą. Kitas būdas – mokytis groti muzikiniu instrumentu ar užsiimti nauja sporto šaka.

Valgykite sveikai

Mityba turi didelį poveikį psichinei sveikatai. Geros kokybės maistas ramina mūsų organizmą, o blogai apdorotas siunčia streso signalus. Kalbėkite su vaiku ir paaiškinkite jam mitybos svarbą, tegul jis pats supranta, kodėl traškučiai ir saldumynai kenkia, o daržovės suteikia naudą. Galite taip pat sveikai maitintis bežaisdami. Pavyzdžiui 30 dienų iššūkis visai šeimai „suvalgyk abėcėlę“ . Šio žaidimo tikslas yra kiekvieną dieną suvalgyti po sveiką produktą kurio pavadinimas prasideda iš vis kitos abėcėlės raidės. Pavyzdžiui: A-agurkas, B-bananas, C-citrina ir t.t. Šis žaidimas ne tik paskatins valgyti sveikiau, bet ir išbandysite įvairiausius produktus.

Kiekvienoje dienoje atraskite teigiamų dalykų

Kai vaikai grįžta iš mokyklos, visada klausiate „kaip sekėsi mokykloje?“ „ką šiandien veikėte?“, prie šių klausimų įterpkite ir kažką pozityvaus. Labai paprastas žaidimas prie pietų stalo, kai visi šeimos nariai privalo atsakyti į tris klausimus:

1)   Kas šiandien tave pralinksmino?
2)   Ką tu padarei šiandien, kad pralinksmintum kitą žmogų?
3)   Ką naujo šiandien sužinojai?

Šis pratimas jums padės kiekvieną dieną atrasti teigiamų dalykų ir skatins juos daryti. Tai puoselėja optimizmą ir gerumą. Nesvarbu, kas galėjo atsitikti darbe ar mokykloje, bet jūs dabar sėdite prie bendro stalo ir atrandate kažką gero. Tai gali tapti jūsų dienos akcentu.

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091203700759

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

 


Šaltinis:
https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2019/jan/05/six-ways-to-raise-a-resilient-child?CMP=fb_gu&fbclid=IwAR3i2ARP-Xz4GkURb0DqpNEzjyK8gFox2vYPafjh-lMO0Bprb1jH9VyLPaA

 

 

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!