Kaip padėti vaikui ugdyti savigarbą ir pasitikėjimą savimi?

Muster

Savigarba atlieka labai svarbų vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime, turbūt nei vienas tėvas nenorėtų, kad jų vaikas neturėtų savivertės jausmo. Yra daug patarimų ką galite padaryti, kad  kad jūsų vaikas jaustųsi pasitikintis savimi ir taptų kompetentingas.

Pasitikintys savimi vaikai yra linkę išbandyti naujas veiklas ir didžiuotis savo pasiekimais. Nors niekada nėra malonu pralaimėti, šie vaikai turi emocinį gebėjimą nebijoti suklysti ir atlaikyti nesėkmes. Deja, turintys mažą savigarbos jausmą, yra savikritiškesni, jiems kyla sunkumų klystant. To pasekmė gali būti vaiko nenoras bandyti dar kartą arba net visiškas nenoras įsitraukti į veiklą. Taip pat situaciją apsunkina tai, jog šiuolaikiniai vaikai mėgsta vieni kitus kritikuoti, tokiu atveju dar labiau mažindami pasitikėjimą savimi.

Štai keli patarimai, kurie padės jūsų vaikui jaustis geriau:

Rodykite besąlygišką meilę savo vaikui 
Jis turi žinoti, jog bet kokiu atveju, kai pasiseks ar nepasiseks, jūs visuomet būsite jo parama ir užnugaris. Stebėkite ir apgalvokite, kada parodote savo meilę, galbūt vaikas jaučiasi įvertintas tik tada, kai pasiekia gerą rezultatą?

Padėkite savo vaikui nusistatyti tikslus
Dirbkite su savo vaiku ir nusistatykite tikslus, kurių rezultatas nebūtinai turi būti sėkmė ar laimėjimas (pvz.: kambario tvarkymas). Pradėkite nuo mažų tikslų, kuriuos lengva pasiekti, kad suteiktumėte vaikui pasitikėjimą, bet tuo pačiu aptarkite ir detales: “kas galėjo būti padaryta dar geriau?”, “ką padarei tokio, kad pasiektum sėkmę?”, “jei būtum suklydęs, kas būtų nutikę ir kaip tą ištaisytum?”.

Skatinkite atkaklumą
Sėkmė ir atkaklumas visuomet „gyvena“ kartu. Raskite būdų kaip padrąsinti vaiką ir parodykite jam, kaip tapti sėkmingais. Pagirkite, kai susiduria su bet kokiu iššūkiu, tačiau nepasiduoda ir toliau keliauja tikslo link. Nepamirškite, jog geriausias būdas padėti vaikui yra pačių tėvų pavyzdinis elgesys.

Leiskite vaikui rinktis
Sunku pasitikėti savimi, kai esi nuolat kontroliuojamas. Tam, kad suteiktumėte savikontrolės jausmą, duokite savo vaikui rinktis pačiam. Tai gali būti labai paprasta, pavyzdžiui, suteikite jam galimybę išrinkti ką valgysite pietums arba kartu sudarykite reikiamų daiktų sąrašą, paskirkite biudžetą ir leiskite jam apsipirkti parduotuvėje. 

Nesiekite tobulumo
Jei tobulybės siekimas bus jūsų vaiko tikslas, pagalvokite, kaip stipriai jo savigarba sumažės, atėjus supratimui, jog jis niekada netaps tobulu. Geriau įvertinkite pastangas ir pažangą.

Venkite girti PER DAUG
Jeigu jūs savo vaiką girsite nuolatos, dėl menkiausio dalyko, jis gali pradėti per daug savim pasitikėti ir nebeturėti motyvacijos stengtis. Tarkite gerą žodį tik tuomet, kai vaikas to tikrai nusipelnė. Pernelyg didelis gyrimas vaiko pasitikėjimui gali labiau pakenkti, nei paskatinti!

Pagirkite savo vaiką kitiems žmonėms jam girdint
Vaiko savigarba labai sustiprėja, išgirdus kai jis yra giriamas kitam suaugusiajam. Lygiai taip pat ji sumažėja, kai apie jį kalbate blogai. Prisiminkite, kad jūsų vaikas visada jus stebi, galvokite apie tai ir nepamirškite jo pagirti. 

Vaikai, suprantantys kas yra savigarba, bus sėkmingesni ir labiau pasitikintys savimi. Mes norime, kad mūsų atžalos užaugtų laimingi, todėl mūsų pareiga yra padėti jiems eiti teisingu gyvenimo keliu. Mūsų elgesys įtakoja ir mūsų vaikų ateitį, todėl išmokykite juos gerbti kitus ir pasitikėti savimi, ir jie šią pamoką turės visam gyvenimui.

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/MUSTer-academy-103904484739438

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

 

Šaltinis:

https://childdevelopmentinfo.com/development/how-to-build-your-childs-confidence-and-self-esteem/#.XR2tVhZRWEd

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!