Išradimai, kuriuos sugalvojo vaikai

Muster

Ar žinojote, kad ledus ant pagaliuko, ausines, batutą ar net Brailio raštą sugalvojo vaikai? Bent keletas vaikų pasaulyje tapo turtingais dar net nebaigę vidurinės mokyklos. 

GERBIAMIEJI, AR ŽINOJOTE KAD:

„Makin Bacon“ – indas šoninei skrudinti
Vieną 1991-ųjų šeštadienį aštuonmetė Abbey Fleck kartu su tėvu  skrudino šoninę ir pritrūko virtuvinio popieriaus riebalams nusausinti.  Mergaitė sugalvojo, kad paruoštą šoninę reikėtų sukabinti ant specialių „pakabų“ ir įrengti atskirą indą po jomis, kad riebalų perteklius galėtų  nuvarvėti. Taip gimė „Makin Bacon“ indas, skirtas skrudinti šoninei mikrobangų krosnelėje. Indas ne tik leidžia taupyti popierinius rankšluosčius, bet ir gaminti sveikesnę šoninę – riebalų perteklius  tiesiog nuteka į specialų indą. Šiandien indas kainuoja mažiau nei 10 dolerių ir yra parduodamas „Walmart“ prekybos centruose.

Batutas
Juk žinote, kad vaikai labai mėgsta šokinėti, tad tikriausiai  nenustebsite, kad batutą išrado būtent vaikas. 1930 metais šešiolikmetis  George’as Nissenas, mokyklos gimnastikos ir nardymo komandų narys, nusprendė namuose ištempti medžiagos gabalą ant metalinių rėmų ir  pašokinėti ant jo nuo garažo stogo. Po septynerių metų medžiagą pakeitė guminis pagrindas, kurį ir šiandien labai mėgsta kiekvienas vaikas.

Brailio raštas
Galite manyti, kad sudėtinga aklųjų skaitymo sistema  buvo sugalvota suaugusiojo, bet jūs klysite – šią iškilių taškų skaitymo  sistemą sumąstė penkiolikmetis Louisas Braille’is. Iki tol, buvo rašomos iškilios paprastos abėcėlės raidės, kurias aklieji galėjo  skaityti pirštais, bet tai buvo labai nepatogu. Berniukas apako būdamas trejų metų, nuo dešimties pradėjo mokytis  Karališkame aklųjų institute Paryžiuje, ir dar po penkerių metų sugalvojo aklųjų skaitymo sistemą.

Ledai ant pagaliuko
Dažnai vaikų išradimai yra tiesiog praktiški dalykai, kuriuos pamatę galime savęs paklausti: „Kodėl aš to nesugalvojau?  Vasaros simbolis – ledai ant pagaliuko pradėti gaminti 1905 metais, o juos visai netyčia sugalvojo vienuolikmetis Frankas Eppersonas. Vaikas  netyčia paliko limonado puodelį su lazdele namo terasoje nakčiai ir limonadas stiklinėje sušalo. 1923 metais šis išradimas buvo už patentuotas, o patentas parduotas  vienai JAV kompanijai. Šiandien kasmet parduodama daugiau nei 2 mln. „Popsicle“ ledų porcijų.

Riešo apsaugos
Niekam nepatinka, kai būnant lauke žiemą net ir su pirštinėmis  pribyra sniego į rankoves. Dešimtmetė KK Gregory vieną žiemą statė  sniego barikadą ir nusprendė nuo to apsisaugoti – ji pasigamino nuo pirštų iki alkūnių einančią pirštinę, apsaugančią riešus nuo sniego. Antriešius galite dėvėti su ir be pirštinių. Mergaitės tėvai  už patentavo šį išradimą ir pradėjo masinę gamybą. Dabar jau 35 metų  sulaukusi mergina turi savo kompaniją ir internete pardavinėja  antriešius už 10-25 dolerius.

Tiesa, nors tokių išradimų idėjas pateikia būtent vaikai, tačiau  negalima nuvertinti ir jų tėvelių indėlio – ne kiekvienas išdrįsta  patikėti vaiko pasiūlymais, o tuo labiau juos patentuoti ar įgyvendinti  versle. Tačiau šių vaikų tėvai to nepabijojo, o rezultatai kalba patys už save. Tikėkime vaikais, juk jie žino tai, ką mes jau seniai pamiršome.

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/MUSTer-academy-103904484739438

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!