Santykiai: mama ir sūnus

muster

Mamos įtaka sūnui yra didžiulė, o bendravimo rezultatas dažniausiai pasirodo vėlesniais jo gyvenimo metais. Nuo pat gimimo iki pilnametystės berniukas puoselėja gilų ryšį su mama, kuris įtakoja jo vystymąsi ir emocinę sveiką.

Taigi, kokią įtaką sūnui daro mama? 

Emocinis intelektas

Berniukas, kuris nuo ankstyvos vaikystės palaiko sveikus santykius su savo mama, yra emociškai stipresnis ir turi mažiau elgesio problemų. Stiprus motinos ir sūnaus ryšys leidžia jam jaustis saugiam ir pasitikinčiam savimi. 

Berniukas, kuris ankstyvoje vaikystėje nepalaiko sveikų ryšių su savo mama, vėlesniais gyvenimo metais tampa labiau priešiškas, agresyvus, jaučia nuolatinį nesaugumą, nemoka nusibrėžti aiškių gyvenimo tikslų.

Nepriklausomybė ir atsakomybė

Berniukas, kurį myli ir globoja mama, virsta savimi pasitikinčiu vyru. „Child Development“ paskelbtame tyrime teigiama, kad besąlygiška motinos meilė ir priėmimas skatina sūnų būti geru draugu ir vyru. 

Mamos nemeilė ir sūnaus nepriėmimas skatina berniuko bendravimo ir santykių problemas. 

Akademiniai pasiekimai

Jei mama domisi berniuko akademiniais pasiekimais, aistra ir išsilavinimu, jis bus linkęs daugiau domėtis ir mokytis. Mama taip pat padeda sūnui tapti emociškai adekvačiam, o tai yra absoliuti sveikos gyvensenos būtinybė.

Savo elgesio kontroliavimas

Būtent mama sūnui suteikia emocinio intelekto pagrindą ir padeda ugdyti gebėjimą reikšti savo mintis. Ji taip pat moko kaip subalansuoti emocijas, ugdyti savikontrolę socialinėje aplinkoje.

Pagarba moterims

Artimi santykiai su mama padeda berniukui įvertinti jos vaidmenį jo gyvenime ir indėlį į šeimą. Jei mama yra empatiška, jis išmoks tinkamai bendrauti su moterimis ne vien santykiuose, bet ir darbe ar kitose situacijose.

Rizikingas elgesys

Berniukas, kuris palaiko gerus santykius su mama, priima tinkamus sprendimus susidurdamas su bendraamžių spaudimu bei įtaka. Tyrimas atskleidžia, kad teigiami santykiai daro didžiulę įtaką sūnaus požiūriui į alkoholį, narkotikus ir seksą. 

Sėkmė ir bendravimas 

Artimas mamos ir sūnaus bendravimas dažnai padeda sūnui tapti labiau sėkmingu tiek profesinėje tiek asmeninėje srityje. Artimi pokalbiai leidžia berniukui atsiskleisti, išsilieti, todėl jis nekaupia savo emocijų, jaučia mažiau nerimo, baimės, mato mažiau kliūčių.

 

Tobulėkite kartu,

Su meile,

MUSTer academy 


 

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!