Kodėl geri pažymiai nėra svarbu?

Muster

Mokyklose aukšti pažymiai yra pagrindinis sistemos tikslas. Paklausus daugelio, kuris mokinys yra geriausias, greičiausiai išgirsime paprastą atsakymą: tas kuris gauna aukščiausius pažymius.


Dešimtukai mokykloje siejami su patekimu į prestižiškiausius pasaulio universitetus, aukščiausiu išsilavinimu ir puikia karjera. Bet ar tikrai aukšti pažymiai užtikrina sėkmę tolimesniame gyvenime?


Ši mokymosi sistema buvo sugalvota daugiau nei prieš šimtą metų, tam, kad galėtume įvertinti akademinius pasiekimus, tačiau, kuo toliau, tuo labiau vertinimas pažymiais siejamas su bereikalingu nerimo šaltiniu.


2002 metai Mičigano Universitete atliktas tyrimas parodė, jog net 80% studentų sieja savo pasitikėjimą savimi su pažymių rezultatais. Kuo mažesni pažymiai, tuo mažesnė jų savigarba.


Tyrimai taip pat parodė, jog nuolatinis gerų pažymių siekimas mažina kūrybiškumą ir didina baimę rizikuoti. Laikui bėgant, kai kuriems vaikams gali net dingti noras mokytis. Vienintelė motyvacija mokykloje yra mokytis tiek, kad gautum dešimtuką, o nuolat siekiant “tobulo” rezultato, gali pradėti varginti stresas ir psichinės sveikatos problemos.


Niujorko medicinos koledžo universitete buvo atlikti naujausi tyrimai, kurių metu buvo stebimi mokiniai pasirinkę mokytis geriausiose privačiose mokyklose. Net 80% mokinių teigė nuolat patiriantys stresą. Kai kurie mokiniai teigė jaučiantys norą sukčiauti ir nusirašinėti tam, kad gautų gerą pažymį.


Nacionalinėje apklausoje, kurioje dalyvavo 24,000 mokinių iš 70 skirtingų vidurinių mokyklų, net 64% pripažino, kad nusirašinėjo pamokų metu.


2014 metais buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 123,000 studentų.  Tyrimas parodė, jog aukšti pažymiai mokykloje ne visada reiškia, kad mokinys universitete mokysis taip pat gerai, arba, kad blogus pažymius turėjęs mokinys mokysis blogai.


Taip yra todėl, kad pažymiai įpareigoja vaikus sunkiai dirbti, o testo arba kontrolinio rezultatai juos skatina domėtis tik iki tam tikros dienos - kontrolinio.


O kaip geriausi akademiniai studentai, ar galvojate jog jie pasieks didesnę sėkmę gyvenime nei tie, kurie universitetą baigė vidutiniškai? Bostono koledžo mokslininkai tyrinėjo 80 geriausiai universitetą baigusių studentų net 14 metų, tam, kad pamatytų, kaip jiems toliau seksis gyvenime. Galų gale, jie tapo sėkmingi suaugusieji, kurie turėjo gerus darbus, tačiau nei vienas iš jų netapo inovatoriumi arba išradėju. Daugelis teigė, kad nebuvo patys protingiausi studentai, bet save pavadino kaip sunkiausiai dirbančiais. Jie nuolat stengėsi duoti dėstytojams tai, ko jie norėdavo, vietoj to, kad patys nagrinėtų medžiagą ir priimtų riziką.


Taigi, jeigu aukšti pažymiai nereiškia ilgalaikės sėkmės ir gyvenimiškos gerovės, gal turėtume pradėti keisti požiūrį?


Jeigu patyrinėtumėme pasaulinius rezultatus, Suomijos akademiniai pasiekimai būtų labai aukšti. Lyginant su J. T. Suomijoje testai ir pažymiai vaidina labai mažą vaidmenį, o šios šalies edukacinė sistema yra vertinama kaip viena geriausių pasaulyje. Net 93% mokinių baigia vidurines mokyklas. Pirmuosius šešerius mokymosi metus mokinių akademiniai gebėjimai nėra vertinami jokiomis priemonėmis. Vienintelis, galutinis egzaminas yra duodamas baigiant vidurinę mokyklą, tačiau Suomijos mokinių akademiniai pasiekimai, metai iš metų,  išlieka vieni iš geriausių pasaulyje.


Jungtinės Tautos nori atrasti naujų būdų mokyti vaikus. Ekspertai teigia, jog vietoj įprastinio informacijos atkartojimo, mokiniai turėtų pradėti galvoti patys ir vystyti vidinę motyvaciją tobulėti. Testai ir pažymiai daugeliui mokinių yra neišvengiami, tačiau svarbu suprasti, jog tai nėra pagrindas. Raktas į sėkmę yra atrasti norą mokytis.

Tobulėkite kartu su MUSTer academy!

 

Mus taip pat galite rasti:

Instagram: https://www.instagram.com/muster_academy_/

Facebook: https://www.facebook.com/MUSTer-academy-103904484739438

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/must-er-academy-71545b1b4

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC40tpbWPuTXPjHDvIXwDMlQ

 


Šaltinis: https://ed.ted.com/featured/ltryN5j7?fbclid=IwAR0yWP7WCMeyRAYxmX4f0AnTQT8IZJ8-K7t_jcbkoLSQjFFnkcF90hx14_E

Atgal
Norite gauti pranešimus apie naujausius straipsnius?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį!